Zapraszamy do środka

Zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po naszej przychodni. Po wejściu do budynku znajdujemy się w poczekalni. Profesjonalne plakaty tworzące wystrój poczekalni czasem muszą ustąpić miejsca twórczości młodych właścicieli naszych pacjentów 🙂

 

 

 

 

 

 

Z poczekalni wchodzimy do gabinetu przyjęć. To podstawowy gabinet, gdzie nasi pacjenci są badani, gdzie pobieramy krew i wymazy do badań laboratoryjnych, badań pod mikroskopem, gdzie odrobaczamy zwierzęta, szczepimy, oraz wykonujemy szereg innych procedur. To z tym właśnie gabinetem łączą się Państwo zwykle dzwoniąc pod nasz numer telefonu 18/ 33 12 312.

 

 

 

 

 

 

Zaraz za ścianą gabinetu przyjęć znajduje się szpital, gdzie pod kontrolą lekarza weterynarii budzą się po zabiegach chirurgicznych nasi pacjenci. W szpitalu znajduje się pięć boksów. Te dla mniejszych pacjentów są dodatkowo ogrzewane, aby psy i koty wracały w komfortowych warunkach do świadomości i dobrego samopoczucia. Do szpitala wstęp ma jedynie personel przychodni.

 

 

 

 

 

 

Inne drzwi prowadzą z poczekalni do gabinetu zabiegowego. W tym miejscu wykonujemy zabiegi stomatologiczne, badanie USG, endoskopię. W gabinecie zabiegowym prowadzimy również leczenie ran zakażonych, ropni, kąpiele i strzyżenie zwierząt w trakcie leczenia chorób skóry, tutaj również przygotowujemy pacjentów do operacji.

 

 

 

 

 

 

Z gabinetu zabiegowego pacjenci przygotowani do operacji są przenoszeni do sali chirurgicznej. Wstęp na teren sali chirurgicznej ma jedynie personel przychodni, nie są tam prowadzone żadne inne wizyty ani badania. W naszej przychodni wykonywane są bardzo różne operacje, np. operacyjne leczenie kamicy pęcherza moczowego, usuwanie ciał obcych z przewodu pokarmowego, operacje wszelkiego typu przepuklin, porody drogą cesarskiego cięcia, korekta plastyczna powiek w przebiegu entropium i ektropium, a także cała gama operacji ortopedycznych, np. osteosyntezy z użyciem gwoździ, śrub i płyt ortopedycznych, leczenie złamań otwartych metodą zespoleń zewnętrznych, stosujemy także najnowocześniejsze metody leczenia zerwania więzadeł krzyżowych kolana, w tym metodę TPLO, operacje dyspazji biodrowej i łokciowej. Zdarza się nam korzystać z konsultacji i pomocy najlepszych specjalistów – chirurgów i radiologów weterynaryjnych w Polsce. Na zdjęciu operacja dartoplastyki wykonana wspólnie przez naszego chirurga Artura Borkowskiego i chirurga z zespołu Kliniki Bemowo w Warszawie Juliusza Lipińskiego.

 

 

 

 

 

 

Z gabinetu zabiegowego można również przejść do pracowni RTG. Dysponujemy aparatem do cyfrowej diagnostyki obrazowej. Wykonujemy zdjęcia zarówno naszym pacjentom, jak i zwierzętom kierowanym do nas z innych zakładów leczniczych dla zwierząt ze skierowaniem od lekarza prowadzącego. Prowadzimy diagnostykę dysplazji, opisu zdjęć z wpisem do rodowodu dokonuje uprawniony specjalista radiolog dr n.wet. Jan Siembieda z Wrocławia.


 

 

 

 

 

Wszystkim naszym podopiecznym życzymy aby mieli okazję oglądać przychodnię jedynie przy okazji szczepień profilaktycznych, a zdrowie żeby dopisywało im przez całe szczęśliwe życie ❤ 🐶 🐱.