Polecamy

kon
kot pies

firmynet.jpg

Porady

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

Regularne stosowanie zabiegów profilaktycznych to podstawa do zachowania zdrowia waszych szczeniat. Poniżej przedstawiamy harmonogram takich zabiegów.

Odrobaczenie – 3-krotnie w odstępach 2-tygodniowych.
Pierwszy raz odrobaczyć można już ok 7-10 dnia życia. Natępnie odrobaczenia powtarzać profilaktycznie co 4-6 miesięcy – ewentualnie kiedy pojawiają się pasożyty w kale w badaniu parazytologicznym (które można wykonać m.in. w naszej lecznicy) Gdyby po odrobaczeniu profilaktycznym pojawiły się pasożyty w odchodach psa , należy powtórzyć odrobacznie po 2 tygodniach.


Szczepienie – zalecamy 3-krotne szczepienie w 6, 9 i 12 tygodniu życia. Standardowo stosujemy w pierwszym szczepieniu w 6 tygodniu życia szcepionkę Nobivac Puppy DP, w 9 tygoniu życia Nobivac DHPPI i w 12 tygodniu życia Hexadog (stosujemy także szczepionki innych firm) Zalecamy coroczne regularne szcepienienie wszystkich psów.

W okresie wiosenno – letnim notuje się znaczne nasilenie pasożytów zewnętrznych (pchły, wszy, itp.) - proponujemy regularnie zabezpieczać swoje psy przed tymi pasożytami poprzez stosowanie preparatów w formie kropli umieszczanych na skórze grzbietu psa lub w postaci obroży przeciw pchelnych. Długość dziłania zależy od konkretnego preparatu i waha się od 2-3 tygodni do 5-6 miesięcy.