Polecamy

kon
kot pies

firmynet.jpg

Regularne stosowanie zabiegów profilaktycznych to podstawa do zachowania zdrowia waszych szczeniat. Poniżej przedstawiamy harmonogram takich zabiegów.

  1. Odrobaczenie – 3-krotnie w odstępach 2-tygodniowych.

    Pierwszy raz odrobaczyć można już ok 7-10 dnia życia. Natępnie odrobaczenia powtarzać profilaktycznie co 4-6 miesięcy – ewentualnie kiedy pojawiają się pasożyty w kale w badaniu parazytologicznym (które można wykonać m.in. w naszej lecznicy) Gdyby po odrobaczeniu profilaktycznym pojawiły się pasożyty w odchodach psa , należy powtórzyć odrobacznie po 2 tygodniach.
  2. Szczepienie – zalecamy 3-krotne szczepienie w 6, 9 i 12 tygodniu życia. Standardowo stosujemy w pierwszym szczepieniu w 6 tygodniu życia szcepionkę Nobivac Puppy DP, w 9 tygoniu życia Nobivac DHPPI i w 12 tygodniu życia Hexadog (stosujemy także szczepionki innych firm) Zalecamy coroczne regularne szcepienienie wszystkich psów.

  3. W okresie wiosenno – letnim notuje się znaczne nasilenie pasożytów zewnętrznych (pchły, wszy, itp.) - proponujemy regularnie zabezpieczać swoje psy przed tymi pasożytami poprzez stosowanie preparatów w formie kropli umieszczanych na skórze grzbietu psa lub w postaci obroży przeciw pchelnych. Długość dziłania zależy od konkretnego preparatu i waha się od 2-3 tygodni do 5-6 miesięcy.